Mlađa kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore savladala je danas Azerbejdžan 3:0, u meču drugog kola UEFA razvojnog turnira u Podgorici.

To je drugi trijumf crnogorskih fudbalera na turniru, nakon što su na startu bili bolji od Kazahstana 2:0.
Do novog trijumfa izabranici selektora Borisa Miličkovića došli su golovima Egzona Dinoše u 8, Ivana Bojovića u 12. i Veljka Radenovića u 26. minutu.

Miličković je kazao da su njegovi izabranici, iako su nastupili u promijenjenom sastavu, odigrali korektno i stvorili nekoliko prilika iz izrađenih akcija.

“Iskoristili smo tri i praktično već u prvom poluvremenu obezbijedili pobjedu. Bilo je i nekih slabosti povremeno u igri, ali sigurno manje u odnosu na prethodne utakmice. Kada se sve uzme u obzir, bilo je to dobro izdanje pred posljednju utakmicu sa kvalitetnom selekcijom Bosne i Hercegovine”, rekao je Miličković u izjavi za zvanični sajt Fudbalskog saveza.

U drugom meču ovog kola Kazahstan je bio bolji od Bosne i Hercegovine 2:1.

Crna Gora će u posljednjem kolu turnira, u subotu, igrati sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine.