Mlađa kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je vršnjake iz Kazahstana rezultatom 2:0 u meču prvog kola UEFA razvojnog tunira koji se održava u našoj zemlji.

„Sokoli“ su pobjedu na premijeri turnira osigurali u prvom dijelu susreta, tokom kojeg su Bojović i Ivan Vukčević pogodili mrežu rivala. U drugom meču turnira selekcija Bosne i Hercegovine savladala je Azerbejdžan rezultatom 3:0.

Naša selekcija dobro je otvorila meč i već u prvom napadu imala priliku da dođe do prednosti ali je Vujović, koji se našao na sedam metara od gola rivala, poslao loptu preko prečke.

Deset minuta kasnije Miličkovićevi izabranici pronašli su put do mreže rivala – Dubljević je fenomenalnim pasom izbacio Bojovića samog sa golmanom rivala. Napadač naše selekcije iskoristio je ukazanu priliku i rutinskim udarcem zatresao mrežu rivala.

Već u 15. minutu susreta „sokoli“ su došli do drugog pogotka zahvaljujući tandemu Vukčevića – Ivan je bio brži od golmana rivala, došao do dubinske lopte koju je uputio Petar Vukčević i udarcem iskosa sa desne strane duplirao prednost našeg tima.
Do odlaska na odmor gosti iz Kazahstana zaprijetili su preko Medelkana ali je Radulović dobrom intervencijom spriječio pogodak protivnika.

Nastavak susreta donio je bolju igru protivnika, koji je uspio da stvori nekoliko prilika. Ipak, sigurnom igrom u defanzivi, naša selekcija osujetila je sve pokušaje Kazahstanaca i došla do pobjede na startu turnira.

Ono sto smo prikazali u prvih pola sata utakmice je način na koji želimo da igramo ali držati taj ritam tokom cijele utakmice. U tom uvodnom dijelu stvorili smo nekoliko prilika iz izrađenih akcija od koji smo na vrijeme realizovali dvije. U drugom poluvremenu selekcija Kazahstana nije posustala, već je pokazala svoje kvalitete i stvorila nekoliko prilika.

Mi smo igrali povučenije i nijesmo uspjeli da odigramo mirnije i zadržimo loptu duže u posjedu… Ipak, i u drugom dijelu imali smo par veoma dobrih situacija da još jednom zatresemo mrežu rivala i upišemo ubjedljiviju pobjedu. Na kraju, ovo je bitna pobjeda za početak turnira koja će svakako uticati na samopouzdanje igrača uoči duela sa Azerbejdžanom, rekao je selektor Miličković.

U drugom kolu turnira, koje se igra u četvrtak, naša selekcija će na terenu Trening kampa FSCG odmjeriti snage sa vršnjacima iz Azerbejdžana, dok će stadion FK „Kom“ ugostiti selekcije Bosne i Hercegovine i Kazahstana. Početak oba meča zakazan je za 11:00 časova.