Crnogorske košarkašice porazom od domaćina, selekcije Francuske, završile su nastup na međunarodnom turniru u Bordou, koji je bio sjajna provjera za Evropsko prvenstvo u Češkoj, koje je na programu od 16. do 25. juna.

„Crvene” su nakon trijumfa protiv Kanade (67:66) i poraza od Ukrajine (72:59), sinoć u duelu protiv domaćina, aktuelnog vicešampiona Evrope i jednog od favorita za zlato na predstojećem Eurobasketu, pokazale dva lica. U prvoj četvrtini djelovale su izuzetno loše, ali su u nastavku meča pružile sjajan otpor i bile ravnopravan rival Francuskinjama, pa su do samog finiša bile u igri.

Francuska je već nakon 4. minuta imala dvocifrenu prednost (13:2), a nakon prve četvrtine vodila je 25:7. Domaćin je u istom ritmu nastavio i na početku drugog perioda, dok naša reprezentacija nije imala rješenje za raspoložene igračice protivničkog tima, pa je u 13. minutu na semaforu pisalo 32:12. Ipak, do kraja prvog poluvremena, ,,crvene“ su predvođene Jelenom Škerović i Milicom Jovanović zaostatak smanjile na 13 poena (38:25).

Nakon trojke Milice Jovanović i poena Ive Perovanović, izabranice Roberta Injigesa su sredinom treće četvrtine prišle na samo šest poena zaostatka (45:39), ali je domaćin do kraja tog perioda ponovo stekao dvocifrenu prednost (54:44).

Kada je Francuska početkom posljednje četvrtine povela 59:44, činilo se da je pitanje pobje nije riješeno. Ali, naša reprezentacija se nije predavala, pa je četiri i po minuta prije kraja prišla na pet poena (61:56) nakon dva realizovana bacanja Perovanović.

Nakon što je Perovanović sa dva pogođena bacanja smanjila na samo četiri poena (62:58), dva minuta i 15 sekundi prije kraja, Francuska je postigla četiri vezana poena, povela 66:58 i riješila pitanje pobjednika. Naša reprezentacija danas se vraća u Crnu Goru, a posljednje provjere za Eurobasket imaće 7. i 8. juna protiv Slovenije u Podgorici, dok je za 14. jun planiran polazak za Češku na prvenstvo Evrope, gdje će nam rivali u grupi D biti Rusija, Belgija i Letonija. Prvoplasirani tim ide u četvrtfinale, dok će drugoplasirani i trećeplasirani iz četiri grupe kroz osminu finala tražiti svoje mjesto među osam najboljih, prenosi CDM.