Futsal reprezentacija Crne Gore uspješno je započela nastup na međunarodnom turniru u Poreču, ostvarivši pobjedu nad selekcijom Turske rezultatom 5:2.

Ekipa predvođena selektorom Svetom Ljesarom pokazala je dominaciju tokom cijelog meča, kontrolisala ritam igre i realizovala brojne prilike.

Crna Gora je povela u 10. minutu golom Luke Vuletića, dok su se u listu strijelaca upisali i Kenan Tafić, Balša Bojanović, Nemanja Nikolić i Goran Delić. S druge strane, Turska je uspjela da postigne dva gola, ali to nije bilo dovoljno da ugrozi sigurnu pobjedu Crne Gore.

Selektor Ljesar bio je zadovoljan igrom svoje ekipe, ističući da su njegovi igrači bili dominantni od početka.

“Odigrali smo jako dobru utakmicu, gdje smo od prvog minuta nametnuli naš ritam i u većini meča nijesmo dozvoljavali protivniku da se razigra. Bili smo jaki u duelu, agresivni i tačni u pasu. Uz postignute golove, imali smo još dosta izglednih prilika,” rekao je Ljesar nakon utakmice.

U drugom kolu, koje je na programu sjutra, Crna Gora će se od 16 časova sastati sa selekcijom Slovenije, što će biti novi izazov za ekipu koja je demonstrirala snažnu formu u prvom meču.

Turska – Crna Gora 2:5

Dvorana Intersport, Poreč.

Strijelci:

0:1 – Luka Vuletić (10′), 1:1 – Akparlak Kamildžan (13′), 1:2 – Kenan Tafić (15′), 1:3 – Balša Bojanović (18′), 1:4 – Nemanja Nikolić (22′), 1:5 – Goran Delić (25′), 2:5 – Deniz Kaveči (34′).

Sastavi ekipa:

Turska: Erkan Džinar, Akparlak Kamildžan, Kan Ozkul, Muhamet Altunaj, Jusuf Ajgun. Igrali su još: Fernah Džidžek, Erdem Kus, Adem Kudžukartal, Ekrem Duzluoglu, Deniz Kaveči, Ramazan Bildirići, Burak Kostan, Muzahid Džejlan, Umur Agir.

Selektor: Murat Kaja.

Crna Gora: Balša Đurković, Luka Vuletić, Balša Bojanović, Kenan Tafić, Goran Delić. Igrali su još: Milun Sekulić, Nemanja Krunić, Marko Spasojević, Nemanja Nikolić, Nikola Cimbaljević, Alen Kandić, Goran Davidović, David Puletić, Lazar Kostić.

Selektor: Sveto Ljesar.