Novih 12 proizvoda od sada će moći da koristi žig “Dobro iz Crne Gore”, odlučio je Savjet za dodjelu žiga vizuelnog označavanja crnogorskih proizvoda.
Kako je saopšteno iz Privredne komore, pravo na korišćenje tog znaka dobili su Amplitudo Podgorica za softverski proizvod „eTender“, MDS Company iz Bara za maslinova ulja: ekstra djevičansko, djevičansko, te sa dodacima ruzmarina i kantariona, fabrika vode „Eko-Per“ iz Šavnika za durmitorsku izvorsku vodu „Diva“, novi proizvodi 13. jul – Plantaže i to vrhunsko crveno vino „Vladika“ i poluslatko „Medun“, vrhunska bijela vina „Luča“, „Pro Anima Chardonnay-Sauvignon“ i „Pro Anima Pinot Blanc“, „Malvasiji“, te Rakiji od breskve.
Produženo je pravo korišćenja znaka Dobro iz Crne Gore proizvođaču „Šimšić Montmilk“ d.o.o. Danilovgrad – Mljekara Lazine, za jogurte „Pitko“, „Lazine“ i ekstra dijetalni, te pasterizovano mlijeko i kisjelu pavlaku.
Privredna komora Crne Gore od 2009. godine realizuje projekat „Dobro iz Crne Gore“ čija je suština potpunija valorizacija ukupnih privrednih resursa naše zemlje.
“Nakon osam godina brižljivog sprovođenja ovog projekta raste spremnost potrošača da kupuju domaće, a u pojedinim sektorima proizvođači su mnogo postigli kada je u pitanju pozicioniranje na tržištu. Pravo korišćenja nacionalnog žiga „Dobro iz Crne Gore” do sada je steklo 21 crnogorska kompanija za 95 proizvoda, a njihov kvalitet sve više prepoznaje i inotržište”, saopštili su iz PKCG.
Na sjednici, koju je vodio predsjednik Savjeta i Privredne komore Crne Gore Velimir Mijušković, predstavljena je Komunikaciona strategija projekta, a usvojeni su Izvještaj o radu za 2017. godinu i program rada za narednu.
Aleksandar Marđonović, rukovodilac Službe za kvalitet Privredne komore, je u ime Tehničkog komiteta za softvere saopštio da se kompanija Amplitudo za pet godina postojanja razvila u respektabilnog privrednog subjekta, čiji se poslovni uspjeh temelji i na softveru „eTenderi“. Taj proizvod korisnicima nudi ažurnost i tačnost u cilju što boljeg praćenja javnog objavljivanja tendera i prateće regulative čime doprinosi pripremi njihovih ponuda. Za skoro godinu, koliko su eTenderi na tržištu, više od 90 firmi koristi taj softver, među kojima su i najveće kompanije i najznačajnije institucije.
Potpredsjednica Privredne komore Ljiljana Filipović kazala je da je prva strategija ovog tipa usvojena 2009. godine, te da je saglasno tom dokumentu spovedeno mnogo značajnih aktivnosti.
“Dobro iz Crne Gore najprije vidimo kao kvalitet koji je potrebno što bolje plasirati. Komunikaciona strategija je trasirani put za djelovanje u okviru ovog projekta”, istakla je Filipović.