Juče su u Balonu Vuk odigrane finalne utakmice Minifudbal Studentskog kupa Crne Gore, a šampionski pehar pripao je ekipi Intelektualci, koja je u napetom finalu savladala ekipu Studentski dom Nk Dif rezultatom 6:5.

Ništa na početku nije nagovještavalo da će ovo finale biti toliko uzbudljivo, s obzirom na to da je ekipa Studentski dom Nk Dif brzo preuzela vođstvo i već u 12. minutu imala prednost od čak tri gola, vodeći 4:1.

Ipak, borbena ekipa Intelektualci nije se predavala – uspjeli su da preokrenu rezultat do poluvremena zahvaljujući čvrstoj igri i snažnoj odbrani koja je prouzrokovala šest faulova i dva kaznena udarca za ekipu Intelektualci. U nastavku utakmice, i jedni i drugi su imali mnogo prilika, a oba tima postigla su po jedan pogodak. Međutim, favorizovana ekipa iz Nikšića nije uspjela da izjednači rezultat, pa je pobjednička titula zasluženo pripala ekipi Intelektualci.

Ni u borbi za treće mjesto nije manjkalo uzbuđenja – ekipa Ekonomskog fakulteta, nakon izjednačenog rezultata u prvom poluvremenu (3:3), uspjela je da napravi preokret i savlada ekipu DIF 3 rezultatom 7:4.

U prvom susretu dana, za treće mjesto, ekipa DIF 3 povela je golovima Janjuševića, Fetića i Agovića, ali je tim Ekonomskog fakulteta uz precizne pogotke Stanića, Pejovića, Derviševića i Mijovića osigurao pobjedu nakon uzbudljivog preokreta.

U finalnoj utakmici između ekipa Studentski dom Nk Dif i Intelektualci, strijelci za Studentski dom bili su Vujačić, Nikčević, Vukčević i K. Vuković, dok su pobjedničku ekipu Intelektualaca predvodili Jovanović, Čolović i Rakić.

Minifudbal Studentski kup Crne Gore pokazao je visok nivo igre i uzbudljive mečeve, a ekipa Intelektualci osvajanjem titule istakla se kao najbolja u studentskoj ligi ove godine.