Mještani Beransela ponovo su upozorili na problem divljih deponija na području ove mjesne zajednice, navodeći da nesavjesno odlaganje otpada ozbiljno ugrožava životnu sredinu i narušava izgled prostora. Apelovali su na nadležne opštinske i državne službe da hitno preduzmu preventivne i kaznene mjere kako bi se spriječilo dalje stvaranje divljih deponija.
Kazali su da konstantno ukazuju da nesavjesni građani odlažu smeće na nedozvoljenim lokacijama i da time u putnim pojasevima, privatnim imanjima, na obalama rijeka i potoka stvaraju zaista ružne slike u zemlji koja se deklariše kao ekološka. Međutim, kako tvrde, nadležne institucije ne pronalaze mehanizam da sankcionišu takve pojave i spriječe stvaranje divljih deponija i na seoskom i na gradskom području.
“Žalosno je što nesavjesni građani odlažu smeće svuda oko nas. To očigledno rade i neke organizovane grupe. Divlje deponije su vidljive svuda. Obale rijeka i potoka su na brojnim mjestima zatrpane smećem. Smeće je posebno vidljivo pored gradskih i seoskih saobraćajnica. Od nepropisnog odlaganja otpada nijesu pošteđena ni privatna imanja. U to se može uvjeriti svako ko prošeta teritorijom mjesne zajednice Beranselo. Mi konstanto ukazujemo na ove devijantne pojave, ali nadležne službe prosto ili ne uspijevaju, ili nemaju sluha da riješe ovakve probleme”, naglasio je mještanin Beransela i nekadašnji predsjednik Koordinacionog odbora za zaštitu životne sredine u ovoj mjesnoj zajednici, Milić Simonović.
On ističe da je posebno kritično u dijelu sanirane deponije na Vasovim vodama gdje se mogu vidjeti velike količine smeća.
Mještani Beransela su ponovo pozvali nadležne opštinske i državne službe da izađu na lice mjesta i kroz preventivne i kaznene mjere spriječe odlaganje otpada uz potoke, pored puteva i na zelenim površinama.
Izvor: DAN
