Predstavnice Opštine Berane na ReLOaD3 regionalnoj konferenciji na Jahorini

Na Jahorini se danas, u okviru Regionalnog programa lokalne demokratije na Zapadnom Balkanu 3 – ReLOaD3, održava Druga regionalna konferencija pod nazivom „Budućnost lokalne uprave na Zapadnom Balkanu: Saradnja, učešće i integracija u EU“.

Konferencija, koja traje dva dana, organizovana je uz podršku Evropske unije i Programa Ujedinjenih nacija za razvoj (UNDP). ReLOaD program se po treći put sprovodi u zemljama Zapadnog Balkana, dok je Opština Berane drugi put korisnik ovog programa.

Tokom konferencije biće riječi o ulozi lokalnih samouprava, učešću građana, međusobnoj saradnji i povezivanju u procesu sprovođenja odluka i programa neophodnih za pristupanje Evropskoj uniji.

Kako lokalne samouprave donose i sprovode gotovo dvije trećine odluka, učešće na konferenciji predstavlja značajno iskustvo za Opštinu Berane, koja će i ubuduće biti partner u ovom programu.

U ime Opštine Berane konferenciji prisustvuju potpredsjednica Milosava Paunović i menadžerka Opštine Berane Dragana Praščević.