mladi beranaSlavila Mladost, porazi Sutjeske i Zete

Fudbaleri Mladosti ostvarili su pobjedu, dok su Zeta i Sutjeska doživjeli poraze u prvim utakmicama prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Fudbaleri Sutjeske poraženi su danas u Sofiji od Levskog 3:1, u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evrope.
Napadač iz DR Kongo, Žunior Mapuku golovima u 1. i 21. minutu donio je prednost od dva gola bugarskom timu, koju će sačuvati do kraja utakmice.

Češki vezista, Roman Prohaska povećao je prednost u posljednjem minutu prvog dijela, a nadu osvajaču Kupa Crne Gore pred revanš pod Trebjesom očuvao je Božo Marković, pogotkom u 78. minutu.

Revanš utakmica na programu je 6. jula u Nikšiću.
Fudbaleri Mladosti pobijedili su večeras u Podgorici jermenski Gandzasar 1:0, u prvom kolu kvalifikacija Lige Evrope.
Jedini gol na utakmici postigao je Đurišić iz penala u 57. minutu meča.

U utakmici bez mnogo šansi, viđeno je premalo kvalitetnog fudbala. Prvo poluvrijeme proteklo je uglavnom u borbi za prevlast na sredini terena, da bi drugo poluvrijeme donijelo nešto bolji fudbal.

Osim pogotka u 57. minutu, Mladost je imala još nekoliko prilika, ali nijesu uspjeli da dođu do drugog pogotka.
Revanš meč na programu je za sedam dana.

Fudbaleri Željezničara su večeras u utakmici prvog pretkola Lige Evrope na stadionu “Grbavica” savladali Zetu rezultatom 1:0.
Željezničar je u prvom poluvremenu imao nekoliko solidnih prilika, ali se na odmor ipak otišlo kod rezultata 0:0.

Domaćin je u drugo poluvrijeme ušao dosta odlučnije, pa su već u 48. minuti došli do prednosti golom Ivana Lendrića na asistenciju Jadranka Bogičevića.

Do kraja meča nije bilo golova, pa je ekipa Željezničara upisala važnu pobjedu na domaćem terenu, pred revanš meč u Crnoj Gori.
Revanš meč prvog pretkola Lige Evrope se igraju u četvrtak, 6. jula.