Mladi BeranaSvjetski dan televizije

Danas se obilježava Svjetski dan televizije – simbola komunikacije i zajedništva savremenog svijeta, kamena temeljca demokratije i stuba slobode izražavanja i kulturne raznolikosti.
Generalna skupština Ujedinjenih nacija proglasila je 21. novembar za Svjetski dan televizije Rezolucijom od 17. decembra 1996. godine, zbog činjenice da je televizija glavni instrument u informisanju i uticaju na javno mnjenje, olakšava društvenu i kulturnu komunikaciju i podstiče saradnju i partnerstvo u svijetu.

Televizija njeguje obrazovanje, kontinuirano poziva ljude da istražuju dalje iz svojih dnevnih soba, a danas i sa mobilnog telefona – bilo kad i bilo gdje u svijetu.

Danas je televizija, kao preteča svih naknadnih usavršavanja elektronskih medija, i dalje važno sredstvo informacija o životu na planeti, onom iz prošlosti, iz sadašnjosti i s pogledom u budućnost.

Ambasador je industrije zabave – otkriva talente i novu muziku, stimuliše muzičko nasleđe, podstiče spoj stilova i umjetnika. Televizija je i humanitarna, velikodušna, podržava prikupljanje sredstava, prenosi i emituje sportske manifestacije i inspiriše ljude da idu izvan njihovih ličnih granica.

Televizija je medij koji izaziva maštu i radoznalost, podstiče obrazovanje i okuplja milione oko zajedničkih interesa.

Televizijske vijesti su proizvod potvrđen od strane profesionalaca, jer je i danas najpopularnija platforma za vijesti, kulturu, sport i zabavu. Televizijske emisije, događaji koji se prenose uživo i novosti pokreću teme i razgovore, vezuju ljude i pokreću reakcije na društvenim mrežama.

Građani sada imaju više mogućnosti da uživaju u raznolikosti televizijskog sadržaja nego ikada ranije. Gledaoci mogu da prate na više ekrana interakciju unutar zajednice, kao i na društvenim platformama koje zadržavaju ali i završavaju svoje iskustvo ekskluzivnim sadržajem.